• -
  • Aktuality
  • -
  • Běžkařský kurz 8.A - 2. den

Běžkařský kurz 8.A - 2. den

30.01.2024

Dneska byl na programu celodenní výlet na Horní Mísečky. Odstartovali jsme ho snídaní v 8:00. Vybrali jsme si každý- od rohlíků, šunky, sýru, přes zeleninu a vajíčka až po jogurt a cereálie s mlékem. Pan učitel zavelel sraz před chalupou s batohem a svačinou, kterou jsme dostali, lyžemi a věcmi na výlet. Domluvený čas úplně nedopadl, ale v 9:30 nazouváme lyže.

V první řadě je nutné říci, že sluníčko nás doprovázelo celý den.

Zopakovali jsme si srandu ze včera v prvním sjezdu na Rovinky a hned jsme pokračovali dál, směr Horní Mísečky. V lese bylo dost jehličí a tak nám tempo občas vázlo. Někdy tempo vázlo i bez jehličí. Zastávky na pití a kousnutí do sušenky byly nutností. Prohodili jsme pár sprostých slov a než jsme se nadáli, byli jsme na Mísečkách. Dali jsme svačinu, hranolky a kofolu a hurá na kopec- Vrbatova bouda už je na dosah. Příjemná široká cesta, která se pozvolna zvedá až k samotnému vrcholu. Celou dobu na sluníčku a s každým krokem jsou výhledy krásnější. Viděli jsme Sněžku, Černou horu, Labskou boudu a v dálce i Ještěd. U mohyly Hanče a Vrbaty jsme se vyfotili, přioblékli a vyrazili zpět dolů. Byl to fofr. Z Míseček jsme jeli na chalupu jinou cestou, která byla sice stejně dlouhá, ale téměř stále z kopce a bez jehličí a šišek ve stopě. Poslední kopec, který nás čekal, byl opět ten z Rovinek na benecké okruhy, ale ten už máme natrénovaný.

Po příjezdu na chalupu jsme si odpočinuli a poté se navečeřeli. Dnes byly zapečené těstoviny a červená řepa. Večerní program byl v režii pana učitele, který si pro nás připravil kvíz o učitelích z naší školy. Některé otázky byly docela těžké, ale my jsme se o nich dozvěděli nové věci.

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 285
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.