• -
  • Historie školy

Historie školy

1. září 1973 přivítal 1. pavilon ZŠ Štefcova v 15 třídách 419 žáků 1. - 5. ročníku. Od roku 1974 se s prvními třídami zaměřenými na hokej stává školou se sportovním zaměřením. Později přešly hokejové třídy na jinou školu a naše škola se zaměřuje na lehkou atletiku.

Úspěchy žáků sportovních tříd jsou četné. Ve většině sportovních soutěží obsazují přední místa i na celostátních přeborech (hokejový přebor ČSR 1989-90, výběr ČSFR, Pohár Čs. rozhlasu, mistrovství ČSR v atletice 1986-87).

Absolventi hokejových tříd Martin Hosták, Libor Dolana, Radek Biegl, Petr Praisler, Patrik Martinec, Jan Hrdina bojovali v našich národních barvách a mnozí z nich hráli národní hokejovou ligu v Kanadě. Extraligu ledního hokeje hráli nebo hrají Luboš Pazler, Libor Dolana, Martin Pavel, Radek Biegl, Jaroslav Kudrna, Michal Divíšek, Robert Horyna, Oldřich Svoboda, Aleš Zima, Pavel Mareček, Ladislav Kudrna, Tomáš a Patrik Martincovi. Martin Filip, Jiří Zadražil. V atletice reprezentoval ČR Martin Morkes v 8 mezistátních utkáních.

Trojnásobné vítězství (1983, 1986, 1989) v olympiádě žáků okresu Hradec Králové svědčí o sportovní zdatnosti všech žáků školy a o dobrém sportovním zázemí. Škola má vlastní hřiště s umělým povrchem. Škola je pyšná i na úspěšnou reprezentaci v celostátním kole olympiády v českém jazyce (1989 - 90) a na dvojnásobnou účast v celostátním kole dějepisné olympiády (2001- 2002).

Mezi významné hosty školy patří spisovatel František Kožík.

V období od r. 1998 do r. 2000 se žáci účastnili kurzu zdravého životního stylu pod názvem Motýlek - aneb výlet trochu jinak, který byl podpořen Open Society Health Education Program v České republice. Žáci se formou her a aktivních činností seznamovali se zásadami zdravého životního stylu a s nebezpečím užívání návykových látek. Zkušeností je nyní využíváno v hodinách rodinné výchovy. Velkou událostí v životě školy v r. 2000 bylo otevření nové budovy školní družiny. Moderní a účelně vybavená klubovna se skvělým kolektivem vychovatelek umožňují dětem v 8 odděleních strávit čas zajímavými činnostmi. Škola se může pochlubit vlastním bazénem a velmi moderně vybavenou počítačovou učebnou, do které je žákům umožněn vstup i mimo vyučovací hodiny. Samozřejmě nechybí internet.

Pedagogický sbor je stabilní, snaží se sebevzděláváním zlepšovat svou činnost. Zkušenosti sbírá i návštěvami škol v zahraničí (německý Ulm, holandský Rijswijk). Celkový počet všech pracovníků je 82. Město Hradec Králové má trvalý zájem o pěkný vzhled školy a soustavně se snaží o jeho zlepšení (obnova nábytku v učebnách, rekonstrukce bazénu, generální rekonstrukce školního hřiště).

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 2
Celkem: 508
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.