• -
  • Historie školy

Historie naší školy

Dne 1. září 1973 přivítal 1. pavilon ZŠ Štefcova v 15 třídách 419 žáků 1. - 5. ročníku. Od roku 1974 se s prvními třídami zaměřenými na hokej stává školou se sportovním zaměřením. V 80. letech přešly hokejové třídy na jinou školu a naše škola se od té doby zaměřuje na lehkou atletiku.

Úspěchy žáků našich sportovních tříd jsou velmi početné. Ve většině sportovních soutěží obsazují pravidelně přední místa i na celostátních přeborech (hokejový přebor ČSR 1989-90, výběr ČSFR, Pohár Čs. rozhlasu, mistrovství ČSR v atletice 1986-87).

Nejznámější absolventi našich hokejových tříd Martin Hosták, Libor Dolana, Radek Biegl, Petr Praisler, Patrik Martinec, Jan Hrdina bojovali v našich národních barvách a mnozí z nich hráli NHL v Americe. Extraligu ledního hokeje hráli Luboš Pazler, Libor Dolana, Martin Pavel, Radek Biegl, Jaroslav Kudrna, Michal Divíšek, Robert Horyna, Oldřich Svoboda, Aleš Zima, Pavel Mareček, Ladislav Kudrna, Tomáš a Patrik Martincovi. Martin Filip, Jiří Zadražil.

V atletice reprezentoval ČR Martin Morkes v 8 mezistátních utkáních.
Trojnásobné vítězství (1983, 1986, 1989) v olympiádě žáků okresu Hradec Králové svědčí o sportovní zdatnosti všech žáků školy a o dobrém sportovním zázemí. Škola má vlastní hřiště s umělým povrchem. Škola je pyšná i na úspěšnou reprezentaci v celostátním kole olympiády v českém jazyce (1989 - 90) a na dvojnásobnou účast v celostátním kole dějepisné olympiády (2001- 2002).

Mezi známé osobnosti, které studovaly na naší škole v posledních letech, patří mimo jiné tenistka Kateřina Siniaková, vítězka několika tenisových grandslamových turnajů ve čtyřhře. V šoubyznysu se prosadila tanečnice Veronika Lálová, účastnice několika kol soutěže Star dance, nebo zpěvák Martin Probošt, semifinalista soutěže Superstar.

Velkou událostí v životě školy bylo v roce 2000 otevření nové budovy školní družiny. Moderní a účelně vybavená klubovna se skvělým kolektivem vychovatelek umožňují dětem v 8 odděleních strávit čas zajímavými činnostmi. Škola se může pochlubit vlastním bazénem a velmi moderně vybavenou počítačovou učebnou, do které je žákům umožněn vstup i mimo vyučovací hodiny. 

Pedagogický sbor se neustále snaží na sobě pracovat a rozvíjet své schopnosti a znalosti. Zkušenosti sbírá často i návštěvami škol v zahraničí a prostředníctvím mezinárodních projektů.
Celkový počet všech pracovníků už překonal stovku.
Město Hradec Králové má trvalý zájem o pěkný vzhled školy a soustavně se snaží o jeho zlepšení (obnova nábytku v učebnách, rekonstrukce bazénu, generální rekonstrukce školního hřiště).

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 4
Celkem: 882
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.