• -
  • Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus+ Our Natural Environment a návštěva španělských studentů na naší škole

V týdnu od 9. 9. 2022 do 15. 9. 2022 jsme u nás ve škole přivítali 10 studentů a 2 učitele ze střední školy El Alquián ze Španělska a tento právě uplynulý týden navštívili naopak naši žáci s učiteli tuto španělskou školu v Almeríi, region Andalusie.
Naše celotýdenní aktivity probíhaly pod hlavičkou projektu Our natural environment = naše životní prostředí a žáci se měli možnost seznámit s naším okolím v přírodě nebo ve městě.


 

Den 1 - v pátek Španělé přistáli v Praze a naši žáci se s nimi poprvé setkali na Hlavním nádraží. Po přivítání se vydali na cestu z Malé Strany po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad, navštívili katedrálu sv. Víta, sledovali výměnu stráží a Španělé měli možnost vidět naše hlavní město jako na dlani za krásného slunečného počasí.
Den 2 - v sobotu se vypravili parníky po Labi z centra města ke Kamennému mostu na Pláckách a zpět k jezu Hučák, účastnili se komentované prohlídky vodní elektrárny, při níž se naši žáci velice zdárně chopili překladu do angličtiny. Také se seznámili s tím, jak funguje Francisova turbína, a dlouhou dobu strávili v expozici o obnovitelných zdrojích energie.
Den 3 - v neděli zavítali na hospital Kuks, prošli zahradu s léčivkami a ovocnými stromy, dozvěděli se o historii hospitalu, navštívili jednu z nejstarších lékáren střední Evropy a farmaceutické muzeum.
Den 4 - pondělí žáci společně strávili v přírodní rezervaci Na Plachtě, která je evropsky významnou lokalitou soustavy Natura 2000. Měli možnost seznámit se s živočichy a rostlinami žijícími v těsné blízkosti města a vyzkoušeli si pomocí techniky smýkání prozkoumat ulovený hmyz.
Den 5 - v úterý za slunného počasí se vydali do Zahrady léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, kde poznávali rostliny a hledali rozdíly mezi keři, bylinami, květinami a stromy vyskytujících se u nás a ve Španělsku.
Den 6 - ve středu proběhla exkurze v Dopravně-recyklačním centru Marius Pedersen v Černé za Bory u Pardubic, již za stálého deště si žáci s průvodcem trpělivě prošli třídící linku na plastové obaly a seznámili se s postupy recyklace ostatních odpadů. Odpoledne strávené ve škole na hodině přírodovědných praktik každý rád uvítal.
Den 7 - ve čtvrtek odjezd a rozloučení, ale ne na dlouho - v neděli směr Almería Španělsko,
takže “hasta la vista” ...
Fotky můžete vidět ve Fotogalerii
 

Erasmus+ - Výjezd žáků 8. ročníku do Španělska

Ve dnech 18. – 25. 9. strávilo deset žáků osmého ročníku týden na jihovýchodě Španělska ve městě Almería. Pobyt v rodinách byl závěrečnou akcí projektu, na kterém děti pracovaly větší část loňského
školního roku.
Ve spolupráci s místní školou děti plnily vzdělávací úkoly v oblasti environmentální výchovy a péče o rozvoj místní komunity. Z hlavních lákadel zmiňme návštěvu přírodní rezervace Cabo de Gata, nejjihovýchodnějšího mysu Španělska, prohlídku maurského komplexu Alhambra nebo výlet do výzkumného centra solární energie v poušti Tabernas. Čas zbyl i na plážový volejbal, mořské kajaky nebo šnorchlování.
Hlavním přínosem pro naše žáky bylo zjištění, že v mezinárodním prostředí není potřeba mluvit dokonale v tom kterém jazyce, ale že je nutné poradit si v každé situaci. Pro všechny pak bylo užitečné srovnání našich školních (i jiných) zvyklostí s místními.
Všem účastníkům děkujeme za odvedenou týmovou práci a chválíme je za skvělou reprezentaci školy v zahraničí.

 

 

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 2
Celkem: 605
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.