• -
  • Aktuality
  • -
  • Botanická a rybárna pro přírodovědce

Botanická a rybárna pro přírodovědce

18.10.2021

Přírodovědná praktika 8. tříd se na počátku školního roku nesou v duchu exkurzí a praktického poznávání, čímž si vynahrazujeme dlouhodobou nemožnost z důvodu pandemie cokoli navštívit. 

Vedoucí Botanické zahrady léčivých rostlin při Farmaceutické fakultě UK ing. Anežka Chlebková a Karel Mrázek, pracovník v rybárně s Malšovicích a člen Českého rybářského svazu, nám vyšli vstříc a dovolili nám nahlédnout do náplně jejich práce. V botanické zahradě jsme nahlédli do zázemí - navštívili pěstební skleníky, sbírkový skleník a sklad léčivých rostlin, zhlédli rozsáhlou sbírku léčivých rostlin z celého světa. Překvapily nás rostliny známé z obchodních řetězců jako běžně kupované exotické ovoce, které jsme viděli ve své skutečné a celkové podobě zcela poprvé. Stejně atraktivní byly i rostliny jedovaté. Praktické informace o sběru a způsobu sušení léčivých rostlin mnozí z nás uplatní při péči o rostliny na svých domácích zahradách. 

Druhá část projektového dne byla věnována návštěvě chovných rybníků Českého rybářského svazu v Malšovicích. Navštívili jsme místa, která patří k oblíbené rekreační oblasti Hradečanů, jsou nám důvěrně známá, ale běžně nepřístupná. Setkali jsme se s druhy chovaných ryb a měli jsme příležitost si je živé prohlédnout. Překvapilo nás, jak složité zařízení je potřeba k transportu živých ryb. Mnozí z nás si odnášeli výtisky rybářského řádu a především informaci, co podniknout, pokud se budeme chtít stát členy rybářského svazu. Škola pak darem dostala výukové plakáty s druhy ryb, vodních rostlin a bezobratlých vyskytujících se v ČR. Za skvělý zážitek i učební pomůcku moc děkujeme.
Fotogalerie - Botanická a rybárna pro přírodovědce 

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 387
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.