CO2 liga – 3. mise

23.04.2021

CO2 liga – 3. mise Rozhlédni se kolem sebe

Avatarům, žákům přírodovědných praktik 8. ročníku, se pilnou prací v celorepublikovém programu na téma změny klimatu, podařilo postoupit do nejlepší kategorie Paříž +. Třetí mise byla věnována důsledkům klimatické změny, extrémním projevům počasí, suchu, přívalovým dešťům a povodním.
Avataři prostudovali materiály na toto téma a zodpověděli na spoustu otázek.
Vytvářeli pocitové mapy zranitelnosti vůči dopadům klimatické změny a vymýšleli konkrétní opatření pro snížení ohrožení ve svém nejbližším okolí. V nepovinném úkolu využili k monitoringu sucha a jeho vlivu na vegetaci data evropské družice Sentinel-2. Moc nás potěšila pochvalná zpětná vazba od organizátorů CO2 ligy.

Zpětná vazba CO 2  ligy:
3. Mise - Rozhlédni se kolem sebe

Škola: ZŠ a MŠ Hradec Králové Štefcova 1092
V této misi jste se dostali do kategorie: Paříž+
Misi jste splnili víc než výborně! Nejen, že jste velmi dobře, poctivě a důkladně splnili všechny úkoly, ale udělali jste i některé další. Vaše iniciativa a tvrdá práce vede k tomu, že se vám daří udržovat oteplení planety dokonce na 1,5 °C! Skutečně výborně a jen tak dál!

Komentář:
Avataři, skvělá práce! S chutí jsme si přečetli vaši zprávu a prohlédli vaše návrhy. Škála vašich návrhů je různorodá. Většinou jsou velmi konkrétní, včetně zdůvodnění. Do další mise máte dobře našlápnuto. Věříme tedy, že se vám některé návrhy podaří nejen představit, ale rovnou prosadit a realizovat! Přejeme vám mnoho zdaru v dalším konání!

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 420
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.