• -
  • Aktuality
  • -
  • Celostátní kolo Filipovy olympiády

Celostátní kolo Filipovy olympiády

02.04.2022

Již v lednu jsme se dozvěděli, že naši chlapci ze 6. třídy se umístili jako první v našem kraji ve Filipově olympiádě finanční gramotnosti a postupují do celostátního kola.

To se nakonec uskutečnilo v pondělí 28. března v Praze, kam naše chlapecká pětka vyrazila. Naši „King Boys“ ve složení Filip Kindl, Maxim Květenský, Karel Boubín, Jakub Hoffman a Prokop Zeman se hned po příchodu do České národní banky posilnila. Dostala přiděleného tzv. ambasadora Davida, který měl jejich tým doprovázet, aby si své znalosti poměřila s ostatními 13 týmy z ostatních krajů.
Hned v 1. kole soutěže si vyzkoušeli, jak může být obtížné za 1 rok ušetřit na hezkou zahraniční dovolenou. Museli se postarat o klasickou rodinu se 3 dětmi a naráželi na různé nástrahy, jako jsou rozbité spotřebiče, velké platby za kroužky apod. a viděli také, jak se někdy nevyplatí šetřit např. na jídle, pojištěních, na dětech apod., protože to může následně přinášet další nečekané výdaje. Kluci ale nejen že na dovolenou našetřili, ale zůstalo jim i mnoho peněz na útraty tam.
2. kolo bylo ve znamení riskuj – zde kluci dokázali prodat své znalosti z oblasti finanční gramotnosti, které v posledních 2 týdnech intenzivně studovali a které jsme si ještě po cestě vlakem do Prahy zopakovali. Následovala prohlídka České národní banky, kde jsme procházeli 8-tunovými dveřmi od trezoru a viděli také nejdražší českou zlatou „minci“ v hodnotě 1.800.000 Kč, se kterou se i vyfotili, obtěžkali si zlatou cihlu, seznámili se se zdařilými padělky apod.
Po dobrém obědě se pustili do další části soutěže, ve které se hned v 3. kole ocitli na průběžném prvním místě a ve 4. kole své vedení ještě posílili. V posledním kole měli pomoci odhalit kybernetické zločince – přestože se jim podařilo odhalit podle indícií. které měly k dispozici, pachatelův PIN a několik hesel, zamíchalo toto poslední kolo s celkovým pořadím týmů, takže nakonec vítězství klukům uniklo, ale rozhodně tedy žádnou ostudu neudělali a zaslouženě byli odměněni jak na místě, tak i následně ve škole. Ihned se ptali, jestli budou moci soutěžit i další rok.
Reportáž ze soutěže můžete nalézt i na webových stránkách České televize D-čko ve Zprávičkách - odkaz.
Fotogalerie
Michal Řada

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 214
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.