• -
  • Aktuality
  • -
  • Exkurze 8.B a 8.C na malou vodní elektrárnu Hučák

Exkurze 8.B a 8.C na malou vodní elektrárnu Hučák

23.10.2025

Dne 17. října 2025 se třídy 8.B a 8.C vydaly na exkurzi do malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. Cílem bylo lépe pochopit, jak se vyrábí elektrická energie pomocí síly vody, a zároveň poznat významnou technickou památku našeho města.

Po příchodu nás přivítala paní průvodkyně z Informačního centra obnovitelných zdrojů, které se v budově elektrárny nachází. Nejprve jsme si poslechli krátkou prezentaci o tom, jak fungují vodní turbíny, generátory a jak se energie z řeky Labe přeměňuje na elektřinu. Dozvěděli jsme se, že Hučák byl postaven už v roce 1912 a dodnes vyrábí elektřinu, i když prošel několika rekonstrukcemi.

V druhé části prohlídky jsme navštívili interaktivní expozici o obnovitelných zdrojích energie. Vyzkoušeli jsme si různé modely elektráren, větrníků i solárních panelů, a také jsme si mohli pomocí interaktivních panelů otestovat, co všechno jsme se naučili.

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 15
Celkem: 15
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.