• -
  • Akce
  • -
  • Exkurze k bratrům Čapkům

Exkurze k bratrům Čapkům

29.09.2021

Ve středu 29. září vyrazily třídy 9. B a 9. C s učiteli panem Křížem, paní Uhlířovou a paní Jeriovou na exkurzi věnovanou především bratrům Čapkům. 

V Malých Svatoňovicích, rodišti Karla Čapka, jsme navštívili muzeum obou bratrů, prohlédli si spoustu obrázků, zajímavostí a obrazů Josefa Čapka, vyslechli komentář místního průvodce a nafotili hromadu fotek. Veškeré fotky, vypracované pracovní listy i doplňovačky využijeme při tvorbě jednak skupinové počítačové prezentace, jednak v rámci hodin výtvarné výchovy budeme vytvážet veliké postery, věnované činnosti obou slavných bratrů.
V přilehlém parčíku jsme poté nalezli 11 interaktivních tabulí s různými hrami, věnovaných Čapkovu dílu Devatero pohádek.
A nakonec jsme autobusem přejeli do sousedního Trutnova, kde jsme se naobědvali a v místním muzeu zhlédli ještě několik expozic věnovaných grafice, bítvě u Trutnova v roce 1866 a místnímu hradu. 

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 275
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.