• -
  • Akce
  • -
  • Jak jsme objevili galerii – 4.C

Jak jsme objevili galerii – 4.C

29.11.2021

Poznat Galerii moderního umění, vidět obrazy slavných malířů a pochopit, proč se tam chodí, co je to za budovu… To vše byl cíl našeho „výtvarného výletu“.

Galerie na Velkém náměstí skrývá velké poklady a ty jsme vyrazili objevit s dětmi. Měli jsme připravený program s odborným výkladem – ohledně budovy, jejího původu – a poté prošli vrchní patra. Včetně balkonu na střeše.

Jaké zážitky mají děti? Přečtěte si níže nebo v galerii.

Mgr. Zuzana Škvrnová, třídní učitelka

ZÁŽITKY DĚTÍ:

„Když jsme přišli ke Galerii moderního umění, tak co jsem viděl jako první, obrovské dveře. Pak jsme šli dovnitř a byla tam velká dřevěná postava, jmenovala se Miloš. Odložili jsme si batohy a bundy a šli jsme se kouknout na obrazy. Potom jsme dostali „likes“ a museli jsme dát „like“ obrázku, který se nám líbí nejvíc. Moc se mi to líbilo.“ (Vojta)

„V galerii jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Jako např. že Galerie moderního umění byla dříve bankou. Také jsme se procházeli po náměstí, kde byla kašna, morový sloup apod. V galerii to bylo bezva. Byly tam různé zajímavé obrazy a sochy a obrázky, které vytvořily v galerii děti. Bylo to zajímavé a super.“ (Nicol)

„12. listopadu jsme jeli autobusem do galerie, když jsme se seznámili s průvodkyní Lindou. Ta nás zavedla do místnosti, kam jsme si dali baťohy a bundy a čepice. A šli jsme zpátky dolů, tam jsme dostali papír a tužku a podložku. A měli jsme nakreslit, jak bychom si představovali svoji galerii. A potom jsme šli na obraz, byl to jeden z největších obrazů v celé galerii. A potom jsme si šli prohlédnout první patro a potom druhé patro a třetí. Mně se všechna patra líbila. A potom nás Linda průvodkyně zavedla do „černé kostky“. Mně se nejvíc líbil ten dole obraz, moc velký a zajímavý.“ (Lucka)

„V pátek 12. listopadu si třída udělala výlet do galerie. Před galerií jsme si prohlédli Velké náměstí. Pak jsme šli do galerie. Na úvod nám paní, co nás provázela galerií, řekla, že to byla kdysi banka. Pak jsme šli dát do jedné místnosti batohy a bundy. Galerie má několik pater i podzemí. Do podzemí jsme nešli. Šli jsme do vyšších pater, kde byly obrazy a sochy. V galerii byla i pomalovaná okna. Paní, která nás vedla, říkala, že ty obrazy a sochy jsou hodně drahé. Měli tam i menší kino, které se jmenovalo „černá kostka“. Nejvíc, co se mi líbilo, bylo něco, co vypadalo jako totem. Mohli jsme se tam dívat na různé věci mikroskopem. Potom jsme se šli nasvačit do místnosti, kde byly batohy. Potom jsme jeli zpátky do školy na oběd. Výlet se vydařil.“ (Lukáš)

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 455
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.