• -
  • Akce
  • -
  • Jak jsme se poznali v 1. B? Takhle.

Jak jsme se poznali v 1. B? Takhle.

12.09.2022

V pondělí 12. 9. jsme zahájili náš adaptační kurz. Prvním cílem byla zastávka MHD, odkud jsme dojeli na Nový Hradec Králové. Tam na nás v parku čekal dopis od skřítka, který nás navigoval k Císařské studánce. Další indicie a dopisy jsme dostávali pokaždé, když nám cesta nabízela více možných směrů. Po trase jsme se zastavili u budovy Lesů ČR, kde jsme si prohlédli výukové tabule. Když jsme dorazili na odpočinkové místo v lese, posilnili jsme se na další putování. Než jsme došli ke studánce, plnili jsme několik úkolů. Stavěli jsme domečky pro našeho skřítka, luštili záhady, paní učitelka nám přečetla pověst O bílém jelenovi se zlatými parohy a O císařské studánce, našli jsme kešku a podepsali se do ní i sbírali houby s paní psycholožkou.

Úterý jsme trávili na školní zahradě a nedalekém mlhovišti. Byly pro nás připraveny seznamovací aktivity. Také jsme se naučili dvě nové písničky.

Středu s námi trávila paní Bůžková, která je lesní pedagožkou. Povídala si s námi třeba o tom, jak se máme v lese chovat. Rozdělovali jsme zvířata do ekosystémů, ve kterých žijí. Na ukázku pro nás měla připravenou liščí kůži, lebku s parohy srnce a dolní čelist prasete divokého. Pracovali jsme i u stolečku, kde jsme hledali cestu bažantího mláděte k jeho rodičům. V závěru jsme si se zvířátky pořádně zasportovali. Protože jsme prý moc pěkně pracovali, dostali jsme každý malou odměnu na památku.

Adaptační kurz jsme si parádně užili, poznali nové kamarády a naučili se spoustu zajímavostí i dovedností.

 

Mgr. Klára Kacetlová

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 321
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.