• -
  • Aktuality
  • -
  • Kroužkování sýkorek - 26. 5. 2023

Kroužkování sýkorek - 26. 5. 2023

29.05.2023

V pátek 26. 5. se staly našim cílem budky sýkorek v hradeckých lesích. S lesní pedagožkou a panem ornitologem jsme se totiž vydali kroužkovat sýkorčí mláďata. Dozvěděli jsme se spoustu informací o sýkorkách, ale i ostatních ptácích a vlastně celém lese. Poslouchali jsme zvuky přírody a pozorovali vše kolem nás. Pozorným očím neunikl strakapoud, datel ani spousta sýkorek. Viděli jsme i další lesní zvířata, třeba slepýše. Sáhli jsme si na větvičky jehličnatých stromů a listnaté stromy jsme podle listů poznávali. Sýkorčí mláďata jsme zkontrolovali, připevnili jim kroužek s číslem na nohu a vrátili zpět do budky. Pan ornitolog ji následně pověsil zpět na své místo, aby se k nim mohli vrátit jejich rodiče.

Po kontrole několika budek jsme posvačili asi v nejhezčí restauraci světa – na lesní mýtině. Čekalo nás ještě několik her s lesní pedagožkou. Hry Na kočího i Kuna byly perfektní a moc nás bavily!

Za parádně odvedenou práci jsme byli v závěru dne odměněni medailemi s podobiznou brhlíka lesního.

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 3
Celkem: 61
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.