• -
  • Aktuality
  • -
  • Kurz první pomoci pro osmáky

Kurz první pomoci pro osmáky

29.11.2022

Také v letošním školním roce jsme spolupracovali s profesionálními záchranáři z Paramedic Rescue a připravili čtyřhodinový kurz poskytnutí první pomoci pro jednotlivé třídy osmých ročníků.

Žáci si postupně si prošli poskytnutím první pomoci v situacích ohrožujících život. Řešili stav bezvědomí, naučili se resuscitaci a aktivně si vyzkoušeli přikládání defibrilátoru. Seznámili se s aplikací záchranka a správným postupem při komunikaci se složkami záchranných sborů. Žáci byli seznámeni s postupy první pomoci při úrazech s krvácením, při zlomeninách nebo při autonehodách.
Každý kurz končil praktickým nácvikem řešení vybrané situace, kdy autenticita některých zranění byla přiblížena za použití umělé krve.
Žáci všech tříd skvěle spolupracovali, diskutovali o zažitých a dnes již nepoužívaných postupech a praktické nácviky výborně zvládali.
Dík patří i profesionálním záchranářům, kteří se žákům věnovali a umožnili jim nahlédnout do náplně jejich náročné práce.
Fotogalerie

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 125
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.