• -
  • Aktuality
  • -
  • Kurz první pomoci pro osmé a deváté ročníky

Kurz první pomoci pro osmé a deváté ročníky

18.12.2021

Profesionální záchranáři z Paramedic rescue spolu s pedagogy připravili pro každou třídu osmého a devátého ročníku blokovou výuku, kdy se žáci seznamovali v průběhu celodenních programů se zásadami poskytnutí první pomoci.

Výuka byla doplněna vhodně zvolenými autentickými videi a telefonáty, nezbytným praktickým nácvikem a simulací krizových situací. Žáci byli podrobně provedeni celou problematikou poskytnutí první pomoci v různých situacích a to od resuscitace, řešení stavů bezvědomí a šoku, krvácení, autonehod, utonutí, zásahu elektrickým proudem, ošetření popálenin, alergických reakcí ohrožující stav postiženého atd. Nechyběly ani ukázky a praktický nácvik přikládání defibrilátoru. Žáci byli seznámeni s aplikací Záchranka a správným postupem při telefonátu na dispečink záchranné služby.  Shrnutí poznatků probíhalo v poskytnutí první pomoci spolužákovi, který simuloval zranění a jeho autenticita byla přiblížena např. použitím umělé krve. Žáci všech tříd skvěle spolupracovali, živě diskutovali o zažitých dnes už nepoužívaných postupech, vnášeli do výuky vlastní zážitky a zkušenosti a praktické nácviky výborně zvládali. Největší odměnou bylo pak pro záchranáře  i učitele závěrečné zhodnocení projektu žáky, kteří celý kurz ocenili potřebný a praktický.  Spolupráce s Paramedic rescue rozhodně nekončí a již nyní plánujeme zopakovat projekt pro žáky sedmých ročníků v průběhu II. pololetí školního roku.
Fotogalerie

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 407
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.