Květen v 5. B

15.05.2024

Na začátku května se žáci 5. B vydali na návštěvu vodní elektrárny Hučák, kde se dozvěděli o fungování vodní energie a obnovitelných zdrojích energií. Prohlédli si turbíny a strojní zařízení a dozvěděli se, jak se z proudu řeky vyrábí elektřina. Vyzkoušeli si virtuální realitu a další drobné pokusy související s obnovitelnými zdroji.

V dalším týdnu se zúčastnili exkurze v hradeckém planetáriu a hvězdárně. Bohužel jim počasí nepřálo a pozorování oblohy nebylo možné. Nicméně poutavý výklad a ukázka velkého dalekohledu s otvíráním kopule byl také zajímavý. V planetáriu na ně čekala úchvatná projekce o vesmírných sondách a různých souhvězdích. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o tom, jak vědci zkoumají vzdálené planety a galaxie. Vše bylo velmi poučné a zábavné.

Kromě výletu se žáci 5. B v také již v dubnu pustili do pěstování rajčátek. Společně zasadili semínka a nyní se o ně doma s láskou starají. Těší se, až jim rajčátka vyrostou a budou moci ochutnat plody své práce. Jak se rostlinkám daří a další zážitky objevíte ve fotogalerii.

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 97
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.