• -
  • Akce
  • -
  • Lyžařský výcvik - 7. B a 7. C

Lyžařský výcvik - 7. B a 7. C

19.01.2024

Třetí lednový týden vyrazily dvě třídy (7. B a 7. C) na lyžá do Horní Malé Úpy. Spolu s nimi tam jeli i učitelé . Mgr.Prokopová, Mgr. Jerie, Mgr. Koláček a Mgr. Teichmanová.

1. den – neděle
Všichni jsme dorazili živí a zdraví na chatu Blesk, velké množství zavazadel musel pan vedoucí odvést na 3x. Největší problém na chatě bylo povlékání postelí a vybalení si věci do skříní. K večeři jsme měli zapečené těstoviny a po ní jsme odešli na procházku zimní krajinou.

2. den – pondělí
Počasí dnes nebylo ideální, sice foukalo, ale aspoň napadl nějaký čerstvý sníh. Dopoledne jsme se věnovali lyžování a snowboardingu a odpoledne jsme na chvíli provětrali běžky. Po večeři jsme si zopakovali pravidla chování na sjezdovce i mimo ni a hned jsme si naše znalosti ověřili v kahoot-kvízu.

3. den – úterý
Dnes opět chumelilo, takže to tady konečně vypadá jako v zimě. Dopoledne i odpoledne jsme cvičili obloučky na svahu. Začínající snowboarďáci už pokročili a řádili i na vleku a otestovali i větší sjezdovku. Večer patřil přednášce o mazání lyží a „hospodskému“ kvízu týmů.

4.den-středa
Prastará poučku říká, že třetí den je kritický. Abychom si odpočinuli od lyží, dopoledne nás čekal alternativní program. Zahráli jsme si na koně a jezdce. Hra vyžadovala trochu fyzické aktivity a velké zapojení mozkových závitů, které tu jinak mají dovolenou. Jelikož nejsme žádní trubci, hru jsme stihli v časovém předstihu a zbyl nám čas na radovánky na sněhu, koulovačku a projevení kreativity při stavění veledíla ze sněhu. K vidění byly zvířátka, nábytek i velestavby. Odpoledne jsme všichni vyrazili na svah. Sice trochu foukalo, ale ani to nás neodradilo. Večerní program skýtal promítání fotek a videí, hráli jsme na kartáčkové vrahy a vtipně prezentovali rekonstrukci „vraždy“, která se stala na chatě….a zbyla nám i chvilka osobního volna:-)

5. den- čtvrtek
Probudili jsme se do deštivého rána a celou chalupu obýval mrak. Vyjeli jsme na sjezdovku Pomezní boudy, která byla dobře upravená a dokonce zde chumelilo. Po dobrém obědě jsme odjeli na sjezdovku u kostela a jezdili jsme zde sjezdový závod. Po večeři jsme vyhlásili vítěze slalomu a žáci si užili prodlouženou večerku. Zítra budou běžkařské závody a následně se těšíme na setkání u školy.

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 212
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.