• -
  • Akce
  • -
  • Malí turisté dobyli Český ráj – 3.C

Malí turisté dobyli Český ráj – 3.C

21.06.2021

Školní výlet se nesl v duchu turistiky, dobrodružství ve skalách a poznání východních Čech.

Na výlet jsme jeli skoro netradičně vlakem. Pro děti byla jízda velkým zážitkem a dvě děti dokonce jely poprvé. Už cestou jsme v rámci celoročních skupinek plnili různé úkoly. Např. počítat stanice do Hořic, zjistit, kolik nastupujících se přidalo v dané zastávce nebo jakou barvu má nádraží v Ostroměři.

Další úkoly potom zjišťovali a zapisovali během túry – např. po jakém africkém zvířeti je pojmenovaná skála, jak tyto útvary vznikly nebo jaká pohádka se natáčela v „Myší díře“, u skály „Adamovo lože“.

Naše trasa vedla z Hrubé Skály po vrcholech k Valdštejnu, kde jsme po schodech sestoupali opět dolů mezi skály a došli až do Sedmihorek.

Snímky a zážitky dětí najdete níže.
Foto: Zuzana Škvrnová, Lucie Malá, Jaromír Hejl

PS: Děti byly super!

Výlet v Českém ráji
(Můj nej zážitek)

Mně se líbilo, jak jsem mohla být skoro celý den s kamarády. Ve vlaku jsme hráli různé hry. Lesem jsme došli do hospody, kde jsme si mohli koupit různé věci. Došli jsme až k Adamovu loži a potom k vyhlídce U Lvíčka. Viděli jsme z ní i turisty. Pěšky jsme se vraceli zpátky na vlak. Všem se nám moc ulevilo, když jsme si sedli. Hrozně nás už bolely nohy. Ale i tak jsem si výlet moc užila. (Andrejka)

Na výletu se mi líbilo, jak jsme si kupovali věci a sladkosti v obchůdku. Pak bylo dobrý ještě to, jak jsme se vždycky chodili dívat z vyhlídky dolů na krásnou přírodu a taky se mně líbilo, jak jsme vyplňovali pracovní listy. Super bylo také to, jak jsme lezli Myší dírou. Líbilo se mi také Adamovo lože a ty schody taky nebyly nejhorší. Dobrá byla i cesta zpátek, protože utíkala mnohem rychleji. (Sára)

Nejvíce se mi líbilo, že jseme měli nádherný výhled z vyhlídek na vedlejší skály. Taky se mi líbilo, jak jsme procházeli mezi skály, které měly mezery asi půl metru. (Patrik)

Mně se tam líbilo, jak jsme si tam mohli koupit řetízky a kluci zbraně. A ještě ty skály a jak jsme chodili úzkými uličkami. Moc se mi nelíbilo těch hodně schodů a bylo jich tam přes několik. A ještě jak jsme jeli dvě hodiny vlakem. A byly tam moc krásný skály. A mně se nejvíc líbilo, jak jsme se mohli dívat na skály. A na ty skály bych nikdy nevlezla. (Adélka) :-)

 

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 82
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.