McDonald´s Cup 2022

07.06.2022

Ve druhém pololetí školního roku se naše škola zúčastnila tradičního fotbalového turnaje McDonald´s Cup 2022, letos pod patronací Adama Hložka a Kateřiny Svitkové.

Celého projektu se zúčastnilo téměř 4 000 základních škol po celé republice. Žáci se účastnili v obou kategoriích pro žáky z 1. – 3. tříd a pro žáky 4. – 5. tříd. V prvním okrskovém kole, které se konalo na našem školním hřišti, jsme ve starší kategorii obsadili 3. nepostupovou příčku. Lépe se dařilo žákům kategorie A pro 1. – 3. ročník, kteří díky lepšímu skóre postoupili přes ZŠ Štefánikova do okresního finále. O vítězi okresu se mělo rozhodnout na turnaji 4. května v areálu hradecké Slávie. Po výborných výkonech v konkurenci nejlepších hradeckých škol jsme obsadili 1. příčku a vybojovali si tak postup do krajského finále v Trutnově. To se odehrálo v krásném areálu Horního Starého Města. Po soubojích s vítězi ostatních okresů bylo jasné, že na republikové finále v Teplicích postoupí naši fotbalisté.
Turnaj, který nesl název Svátek fotbalu, se konal ve dnech 31. 5. – 1. 6. 2022 a skutečně dostál svému jménu. Do Teplic se sjelo 16 nejlepších týmů z celé České republiky a na prvoligovém stadionu Na Stínadlech sehrály krásná fotbalová utkání. Turnaj byl doplněn bohatým doprovodným programem, který vyvrcholil utkáním slavných osobností, ve kterém se představili mimo jiné také Vladimír Šmicer, David Lafata, Petr Švancra, Jakub Kohák nebo Ladislav Hampl.
Náš tým ve složení Max Fidler, Filip Zeman, Maxmilián Černý, Jiří Ruta, Matyáš Kuchyňka, Tadeáš Dörner, David Kožíšek, Vojtěch Netík, Ernest Seifert, Václav Andrle a Matěj Plachý v obrovské konkurenci a po výborných výkonech obsadil v dvoudenním náročném turnaji krásné 11. místo.
Všem žákům patří velký dík za jejich zápal a nasazení. Děkujeme.