• -
  • Aktuality
  • -
  • Ochutnávka zeleninových a ovocných bedýnek v 1. B

Ochutnávka zeleninových a ovocných bedýnek v 1. B

24.05.2023

Díky bedýnkám s ovocem a zeleninou jsme prožili krásný zdravý den. Matematika se nesla v duchu slovních úloh s různými druhy ovoce i zeleniny. Řekli jsme si, kde se jaké druhy pěstují, k čemu jsou pro naše tělo prospěšné i jak vypadají. Následně jsme se podívali na všechny, které pro nás měla paní učitelka nachystané. Některé jsme jí dokonce pomáhali připravit na následnou ochutnávku. Nakrájené jsme si je prohlédli, potom jsme popořadě chodili k paní učitelce a podle chuti jsme ovoce a zeleninu poznávali. Když jsme se vystřídali všichni, ochutnali jsme všechny druhy ovoce a zeleniny, které pro nás byly připravené. Následovala diskuse o ochutnávce.

Během vyučování jsme se naučili písničku Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka – Zelenina. Na závěr dne jsme se inspirovali obrazem italského malíře Giuseppa Arcimbolda. Pokusili jsme se napodobit jeho malbu císaře Rudolfa II. jako boha Vertumna.

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 65
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.