• -
  • Aktuality
  • -
  • Outdoorový kurz tříd 7. A a 8. A

Outdoorový kurz tříd 7. A a 8. A

18.10.2021

Od pondělí 11.10. do středy 13.10. absolvovali žáci výše zmíněných tříd outdoorový kurz.

Pondělní ráno bylo velice chladné, ale doufali jsme, že s pozdější hodinou bude telpeji a tepleji. Sraz byl domluven na 9:00 u restaurace Zděná bouda. Zatímco 8. ročník vyrazil kroužit po Hradečnici na bruslích, koloběžkách a longboardech, 7. ročník se seznamoval s mapou orientačního běhu, který si pak ve dvojicích vyzkoušeli. Zhruba v půl 11 jsme se všichni sešli opět u Zděné boudy, posvačili a skupiny se vyměnily. V 12:30 jsme všichni společně vydali do školy na oběd.
Na druhý den byl naplánován cyklovýlet. Opět jsme se sešli v 9:00 u Zděné boudy a odtamtud pokračovali přes Mazurovy chalupy, okolo Marokánky a Sutých břehů do Albrechtic nad Orlicí. Původní plán bylo Týniště nad Orlicí, ale cestou nás potkalo pár drobných oprav, a tak jsme nabrali malé zpoždění. V Albrechticích jsme si udělali pauzu na svačinu a poté jsme se vydali zpět do Hradce. Počasí bylo krásné, takže jsme se stihli vrátit do školy na oběd ještě se sluníčkem.
Poslední den se nesl v duchu závodu hlídek na Biřičce. Žáci si losovali tak, aby v každém týmu byl chlapec a dívka z 8. ročníku a chlapec a dívka ze 7. ročníku. Pracovali opět s orienťáckou mapou, na které měli vyznačené 4 kontroly a 5 stanovišť. Kontroly museli otisknout, na stanovišti plnit úkoly. Ty si pro ně připravila firma Firmsport.cz. Čekal je přenos raněného na nosítkách, kde nosiči měli zavázané oči a čtvrtý navigoval. Dále střelba z laserových zbraní, slackline, pohyb v zamořeném území nebo plavba na raftu okolo bojky. Trasa celkem měřila 4km a ti nejrychlejší ji zvládly v čistém čase (bez čekačky na stanovišti) za 47minut. Po skončení akce jsme se vydali společně MDH zpět do školy na oběd.
I přes chladné počasí se nám akce vydařila a všem dětem se líbila.

                                                                                                                   Tým tělocvikářů

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 414
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.