• -
  • Aktuality
  • -
  • Podporujeme hmyz ve městě - prodloužili jsme mezidobí sekání trávníků

Podporujeme hmyz ve městě - prodloužili jsme mezidobí sekání trávníků

20.05.2021

Velká část naší školní zahrady v prostoru před budovou II. stupně a ve starém sadu nyní poskytuje prostor pro potravu a vývoj hmyzu v městském prostředí.

Pravidelně nakrátko sečené trávníky o krásu kvetoucích rostlin zpravidla přicházejí a s ní se ztrácí i životní prostor na ně navázaných druhů hmyzu. Prodloužením období sečení vymezených ploch umožníme rostlinám dokvést a vysemenit se a současně tím podpoříme rozvoj druhové rozmanitosti hmyzu. 
Touto činností jen doplňujeme naše úsilí o založení květnaté motýlí louky, kde s napětím čekáme, které druhy rostlin se z podzimního výsevu uchytily.
Přidejte se k nám! Stačí málo ... např.
- prodloužit interval sekání vašeho trávníku a nesekat příliš nakrátko a v suchém období
- ponechat část trávníku nesečený (tj. sekat 2x do roka) nebo sečené a nesečené plochy dle možností střídat tzv. mozaikovité sečení
- místa s kvetoucím rostlinami obsekat a nechat dokvést.
Přivítáme, pokud s námi budete své změny či úspěchy sdílet a to na facebooku nebo Instagramu -@projectpratum - případně zasláním fotky či videa na náš email - projectpratum@gmail.com
Na FB můžete mrknout i na video - zde

Děkujeme vedení školy i Vám za podporu v našem projektu! Další fotky ve fotogalerii

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 206
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.