• -
  • Přespolní běh na Biřičce - duben 2023

Přespolní běh na Biřičce - duben 2023

17.04.2023

Dne 13. 4. se vybraní žáci naší školy zúčastnili závodu Přespolní běh na Biřičce, který je zařazen do seriálu Hradecký atletický pohár.

Trať byla dlouhá dle ročníků narození, čím mladší, tím kratší, čím starší, tím delší.
Úderem 9. hodiny se nejmladší kategorie Přípravka vydala na jeden okruh okolo Biřičky, který měřil 1350m. Následovala kategorie Mladší žáci a žákyně (2009 - 2010) 2 okruhy - 2700m, Starší žáci a žákyně (2007 - 2008) 2 okruhy - 2700m. Poté Dorost a Junioři, kde jsme měli pouze jednoho běžce.
Napříč kategoriemi jsme měli celkem 27 závodníků, kteří se se svou tratí vypořádali skvěle. Někteří dosáhli na medaili, někteří skončili těsně pod stupni vítězů a pro některé bylo vítězství to, že doběhli do cíle a překonali a překvapili sami sebe.
Ovšem v letošním ročníku byl doběh do cíle vítězstvím pro všechny, hlavně ve zdraví a bez úrazu.
Od rána počasí nepřálo a neustále pršelo. Trať byla promáčená a místy byly obrovské kaluže, které se nedaly oběhnout. Mnohdy nečekané pády v cílové rovince rozhodly o umístění.
Gratulujeme všem závodníkům ke skvělým výkonům a silné morálce a bojovnosti, protože počasí bylo opravdu tragické.