• -
  • Aktuality
  • -
  • Přírodovědné vzdělávání

Přírodovědné vzdělávání

08.09.2021

Všichni žáci na začátku školního roku obdrželi nové učebnice přírodopisu, které umožní interaktivnější a atraktivnější vzdělávání přírodopisu na II. stupni. V letošním školním roce žáci přírodovědných praktik navážou na rok loňský a budou pokračovat v projektu Pratum. V plánu je rozšířit květnatou louku pro motýly, založit záhon hluchavkovitých rostlin a zpracovat data získaná sběrem v minulém školním roce. V průběhu září žáci navštíví Botanickou zahradu léčivých rostlin a na podzim instalují krmítka, která budou sloužit k výuce jako místo přímého pozorování ptáků. Na jaře příštího roku se pak opět pokusíme o chov čmeláků a vyvěsíme ptačí budky na stromy ve školní zahradě. Osmáci a deváťáci se budou v rámci projektu "Zapojení odborníka do praxe" vzdělávat v poskytnutí první pomoci společně s profesionálními záchranáři. Chystá se i návštěva odborníka z Technecia, který by žákům přiblížil problematiku mikroplastů. Zájemci se budou moci opět zapojit do biologické olympiády. 
I v letošním školním roce pokračujeme v mezinárodním vzdělávacím programu GLOBE (Global Learning and Observation to Benefit the Environment), ve kterém žáci zkoumají přírodu a aktivně zlepšují životní prostředí v okolí naší školy. Žáci přírodovědných praktik jsou zapojeni i v mezinárodní fenologické kampani Trees are beautiful. Moc děkujeme Klubu přátel ZŠ Štefcova za podporu přírodovědného vzdělávání.
Globe - podrobnější informace

 

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 41
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.