• -
  • Aktuality
  • -
  • Projekt - Měsíc filmu na školách

Projekt - Měsíc filmu na školách

30.11.2021

Žáci 9. C spolu s učitelem dějepisu Dušanem Křížem se na konci listopadu zúčastnili dějepisného projektu Měsíc filmu na školách, který pořádá organizace Jeden svět nestačí a Příběhy bezpráví.

Seznámili se trochu podrobněji s některými událostmi 50. let. Konkrétně se zaměřili na vykonstruovaný politický proces s mužstvem československých hokejistů v roce 1950. Mistři světa z let 1947 a 1949 byli obviněni ze špionáže, velezrady a rozvracení socialistického zřízení a odsouzeni k mnoha letům vězení. Viděli jsme dokument POSTAVENÍ MIMO HRU, který se soustředí na postavu Augustina Bubníka. Následně na dokument navázala online beseda s historikem a ředitelem Muzea paměti 20. století Janem Kalousem, moderovaná sportovním redaktorem České televize Janem Smetanou. Pan Kalous zde odpověděl na spoustu dotazů ohledně života hokejistů ve vězení i následném životě po jejich propuštění.
Měsíc filmu na školách - web

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 334
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.