• -
  • Aktuality
  • -
  • Průzkum vodních bezobratlých na sídlišti v Malšovicích

Průzkum vodních bezobratlých na sídlišti v Malšovicích

12.06.2021

Nezdá se to, ale místní vodoteč uprostřed sídliště v Malšovicích představuje unikátní biotop pro průzkum mnoha druhů vodních bezobratlých živočichů. Lokalita je zajímavá i z botanického hlediska a přímo ve vodě nebo na březích lze nalézt sítiny, skřípinec jezerní, zblochan vodní a mátu vodní, pomněnku bahenní a další.

Žáci přírodovědných praktik 7., 8. a 9. ročníku se vydali v pondělí a v úterý prozkoumat místo, kolem kterého mnoho z nich třeba chodí každý den do školy, aniž by tušili, jak pestrá fauna se v potoce nachází. Za pomoci jednoduchých nástrojů, metod a výkladu odborného entomologa Mgr. Josefa Hotového za ZOO Dvůr Králové ulovili zástupce měkkýšů (okružák ploský, plovatka bahenní), korýšů (beruška vodní, perloočky), kroužkovců (hltanovka bahenní a žížalici) a hmyzu (larvy a dospělci šidélka, pošvatek, jepic a vážek) a mnoho dalších. Opravdu vzácným úlovkem pro ně byl zástupce obratlovců - čolek obecný s larvou.  

Všichni v rámci projektového dne cedili bahno s nadšením a zvědavostí a mnozí odvážlivci cenný přírodní materiál pocítili doslova na vlastní kůži. Získali tak další zkušenosti v určování a metodě sběru těchto živočichů.
Fotogalerie a video z akce

 

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 238
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.