• -
  • Aktuality
  • -
  • První úspěšný absolvent on-line kurzu přírodních věd v anglickém jazyce z naší školy

První úspěšný absolvent on-line kurzu přírodních věd v anglickém jazyce z naší školy

29.06.2021

Naše škole se historicky poprvé zapojila do kurzu zahraničních univerzit, jejich nabídku u nás v ČR zprostředkovává Centrum pro talentovanou mládež.
Jedná se o organizaci, která podporuje talentované, motivované a cílevědomé žáky k rozvoji jejich potenciálu. Nabízí on-line kurzy zahraničních univerzit v angličtině, a to v různých oblastech – matematiky, anglického jazyka, přírodních věd, literatury, historie, tvůrčího psaní apod.

Tyto kurzy jsou hrazené žáky a MŠMT nabízí dotaci, která pokrývá část poplatku. Díky této zkušenosti se mohou žáci velmi dobře zlepšit jak v daném oboru, tak i v anglickém jazyce. Později na střední škole se mohou v rámci těchto kurzů připravovat studenti i na AP testy, které je následně bodově zvýhodňují při ucházení se o studium na zahraničních univerzitách.
Studium je zároveň i hodně časově náročné a jsme moc rádi, že právě v letošním školním roce této nabídky využil jeden žák z 8.A – Radim Jancur. Radim se přihlásil na kurz „Start with Science Online - Part B: Science, Biology, Chemistry“.  Studium Radimovi zabralo 1-2 hodiny denně. Nedotáhnout tento kurz do konce by nebyla žádná ostuda, ale Radim díky své vytrvalosti, houževnatosti i pomoci rodičů studium úspěšně zakončil.
Stal se tak prvním úspěšným absolventem tohoto kurzu z naší školy. Gratulujeme tak k tomuto úspěchu, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme i nadále mnoho sil do dalšího studia. Věříme, že Radim tak prošlapal cestu dalším vysoce talentovaným žákům do studia některého z kurzů v dalších letech.
Nabídku aktuálně vypisovaných kurzů naleznete na zde.

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 203
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.