• -
  • Sportovní den s Městskou policií Hradec Králové – Stříbrný rybník

Sportovní den s Městskou policií Hradec Králové – Stříbrný rybník

27.09.2022

Ve středu 21. září 2022 se uskutečnil v areálu Stříbrný rybník 12. ročník přátelského sportovního klání hradeckých základních škol, kterého se zúčastnili i naši žáci. Mezi sebou se utkalo 50 družstev z 8 hradeckých základních škol. Soutěžili ve dvou kategoriích: první pro žáky 6. a 7. tříd a druhá pro žáky 8. a 9. tříd. V první kategorii naši školu reprezentovaly týmy ze tříd 6. C a 7. B, v druhé kategorii pak týmy složené ze tříd 9. B a 9. C.

K samotnému průběhu.: Na místo konání i zpět ke škole byli žáci dopraveni vyhrazenými svozovými autobusy. Po příjezdu proběhla registrace družstev, následovaná úvodní řečí organizátorů závodu. Po krátké pauze byl závod zahájen. Na trať byla družstva vypouštěna v tříminutových intervalech. Trať vedla kolem Stříbrného rybníku a byla spojená s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích. Těch bylo celkem deset a byly zaměřeny na komplexní schopnosti a spolupráci závodníků. Bylo zde například ručkování, první pomoc, transport raněného, hod na cíl, nebo lezecká stěna. Našim žákům však závod příliš nevyšel. Na stanovištích nasbíraly několik trestných bodů, které se pak negativně projevily na výsledném čase.
V první kategorii skončil tým ze 7. B na 13. místě a tým ze 6. C na 18. místě.
V druhé kategorii se umístil tým ze 9. B na 11. místě a tým z 9. C na 21. místě.
Po skončení závodu si mohli všichni soutěžící ugrilovat párek na připraveném ohništi. V areálu konání závodu bylo také několik stánků, kde si účastníci mohli vyzkoušet například střelbu z airsoftové pušky, kropení hasičskou hadicí, nepřímou srdeční masáž na figuríně, nebo si změřit maximální rychlost běhu. Celkově šlo o povedenou akci s pestrými a poučnými aktivitami.
Budeme se těšit na další ročník a snad sebou přibalíme i více nějakého toho štěstí.