Učení ve 4. B trochu jinak

27.10.2021

Líbí se nám zkoumat věci a přesvědčit se o nich na vlastní oči.

Těšili jsme se na výuku trochu jinak i po dlouhé době, kdy jsme nikam nesměli, jsme se vypravili 1. 10. 2021 do ZOO, abychom si utřídili a rozšířili poznatky z živé přírody, živočichů a to obratlovců. Po celou dobu se nám věnovala sympatická paní lektorka, tedy paní učitelka pro ZOO, od které jsme se dozvěděli další zajímavosti o zvířatech. Věděli jste například, že v rodině hyeny vládne matka a mládě je důležitější než otec? Že hroch neumí plavat, ale chodí po dně a má citlivou kůži, proto se schovává přes den ve vodě? Nejvíce jsme se zajímali o šelmy, mohli jsme si sáhnout na lebku, pohladit si kožešinu.

Nadšeni jsme byli z projížďky safari parkem. Víte, že pštrosí mozek je velký jako jeho oko? Že do pštrosího vejce se vejde až třicet slepičích? Musíme ho vařit celou hodinu. Dozvěděli jsme se, že maso vodušek páchne, proto ho nežerou šelmy. Vědomosti jsme si zopakovali při skupinové hře, na jejímž konci čekal poklad, jen ho vyzvednout. Jaké by to bylo učení bez přestávky. Vzorně jsme se vydali po skupinkách nakoupit si dárečky pro nejbližší a také něco sobě na zub. Po celou dobu jsme měli báječné počasí, škoda, že se takto nemůžeme učit každý den.

$$popis$$

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 435
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.