• -
  • Aktuality
  • -
  • PULCHRA PRATUM– Dálkový průzkum Země

PULCHRA PRATUM– Dálkový průzkum Země

19.03.2021

Pro náš projekt PULCHRA PRATUM jsme získali toho nejlepšího odborného konzultanta, jakého jsme si mohli vysnít, Mgr. Josefa Laštovičku Ph.D., odborného asistenta Katedry aplikované geoinformatiky a kartografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Jeho zaměřením je zejména dálkový průzkum Země, zpracování web map a tvorba 3D modelů území za využití družicových, leteckých i pozemních dat. Proběhla již 4 online setkání formou webinářů, kde nás Mgr. Laštovička učí zpracovávat dostupná multispektrální optická data. Zní to složitě a úplně snadné to není, ale pod nesmírně laskavým a vstřícným vedením našeho lektora nám to jde čím dál lépe.
V našem projektu využijeme dálkový průzkum Země na monitoring vlivu vegetace našich výzkumných ploch (veřejná zeleň Na Kotli, loučka na školní zahradě) na lokální klima a na průměrnou teplotu, prozkoumáme vývoj vegetace v posledních 30 letech, podíváme se na vývoj sucha i na vliv sekání trávy na vlhkost půdy. Data získaná dálkovým průzkumem Země se pokusíme porovnat i s měřením in-situ přímo v terénu.

Snad stihneme z našich průzkumů vytvořit i nějaké hezké mapy. Na všechna další setkání s Pepou,
panu lektorovi máme tykat, se moc těšíme.

žáci 7. ročníku přírodovědných praktik

Dokumenty ke stažení

KONTAKT

e-mail: zs@stefcova.cz
mobil: 606 777 038
Zobrazit mapu
Statistika přístupů
Dnes: 1
Celkem: 318
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.